אודות     |     תחומי עיסוק     |     מאמרים     |     צרו קשר

תחומי עיסוק

תחומי העיסוק העיקריים של משרדי הינם: דיני הנזיקין על כל היבטיו, וכן עריכת צוואות.

דיני הנזיקין
עורך דין שי סבג מטפל זה מכבר בתיקי נזיקין הכוללים הענקת פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, נפגעי תאונות עבודה, נפגעי תאונות ברשות הרבים, וכן נזקי גוף הנגרמים כתוצאה מרשלנותם של גורמים שונים.

משרדי מציע ידע וניסיון רב בתחום הנזיקין הכולל ליווי צמוד של הלקוח כבר לאחר קרות האירוע ועד לסיום ההליך המשפטי, תוך הקפדה על מיצוי זכויות הנפגע.

כמו כן, משרדי עובד בשיתוף פעולה מלא עם מיטב הרופאים המומחים בארץ, אשר בודקים את הלקוחות ובמידת הצורך נותנים חוות דעת רפואיות לעניין הנזק הרפואי שנגרם ללקוח ו/או מחווים את דעתם לעניין היקף התביעה בהיבט הרפואי.

בכל הנוגע לשכר הטרחה, זהו המקום לציין כי בתיקי נזיקין תשלום שכר הטרחה מתבצע על בסיס אחוזים מהפיצוי אשר מתקבל ועל בסיס הצלחה, דבר המקל על הלקוח אשר לרוב אינו נדרש לשאת בתשלומי שכר הטרחה עד לקבלת הפיצוי הכספי המגיע לו.


עריכת צוואות
הצוואה הינה מסמך בעל חשיבות עליונה אשר יכול, בסופו של יום, לרכז את כל חיינו ורצונותינו לאחר יומנו האחרון ולהבטיח את מימושם בבוא העת.

אדם עובד כל חייו וצובר רכוש, חברים ולעיתים גם אויבים וחלילה שונאים, ועל כן, עריכת צוואה בצורה נכונה תדאג לכך שרכושנו, אשר עמלנו רבות לצבירתו במהלך חיינו, יחולק באופן שאנו רוצים ובוחרים בין בני משפחתנו ואולי אף חברינו וימנע בכך הליכים משפטיים ארוכים ומתישים בין אוהבינו ואהובינו, ולא יגיע חלילה לאויבנו או שונאנו.


חשיבות כתיבת צוואה ע"י עורך דין
כל אדם צריך לשאול את עצמו האם יש מישהו שטיפל בי יותר ולו אני רוצה לצוות יותר? האם יש לי חפץ מסוים אותו אני רוצה להוריש לאדם זה ולא לאחר? האם כל ילדיי זקוקים לאותה עזרה?

חשוב להבין- רק ע"י צוואה יוכל המוריש להוקיר את אותו אדם שקרוב יותר לליבו. רק ע"י צוואה יוכל המוריש להעניק לאדם ספציפי חפץ ספציפי ורק ע"י צוואה יוכל המוריש להוריש לילדיו כראות עיניו.


אם כך , מהו המצב המשפטי במקרה של היעדר צוואה?
במקרה של היעדר צוואה יחולו הוראות חוק הירושה אשר מחלק את ירושתו של המנוח על פי קירבתו המוגדרת ב 3 מעגלי קירבה (פרנטלות).
המעגל הראשון- ילדיו של המוריש. היינו , נפטר אדם - ילדיו הם היורשים הטבעיים.
המעגל השני- הוריו של המוריש וזאת במידה ואין למוריש ילדים או נכדים, או אחיו של המוריש אם אין למוריש הורים.
המעגל השלישי- הסבים והסבתות.

במידה וקיים בן זוג, הרכוש יתחלק בין בן הזוג לבין היורש ע"פ הקרבה.( לדוגמא-חצי לבן הזוג וחצי לילדיו).

לסיכום, הצורך בצוואה הוא צורך בסיסי וחיוני לכל אדם אשר רוצה לתת משמעות אמיתית לחייו ולדאוג לחלוקת רכושו אשר צבר במהלך חייו, בעמל רב, לאנשים אשר באמת ראויים לזה.היעדר צוואה יכולה לגרום למצב של חלוקת רכושו של אדם שלא על פי רצונו ולמעשה לחוסר צדק ועוול רב .

אתר זה עוצב ונבנה ע"י נטע לופו מבית YSTC
משרד עורך-דין שי סבג
כתובת: רח' מרדכי פוגלמן 10, קרית מוצקין 26418
נייד: 052-3242096 | פקס': 04-8771748
כתובת הדואר האלקטרוני: shaysabaglaw@gmail.com